אז למה דווקא תל אביב? 

יש בה הכל בעיר הזאת. 

היא מזמינה אתכם לבחור בדיוק את מה שנחוץ לכם,

אתם רק צריכים לשלוח את היד ולקחת. 

בואו איתנו לטייל בעיר שלא נחה לעולם, 

בואו נלך בדרך שלכם ונגלה תל אביב אחרת. 

 

נעים להכיר, קוראים לי איציק דרור, אני מורה דרך מוסמך, אוהב את ארץ ישראל בפרט ואת כל מה שמוגדר ישראלי – בכללי.   

את הקמתי כי במקור אני ירושלמי ואת הסיפור של תל אביב אני מספר כמו שרק ירושלמי יכול לספר. 

על אמת. 

ירושלים טבועה בנשמה שלי, היא חלק ממרכיבי הזהות לי, חלק מה DNA שלי. 

אבל אחרי 30 שנה של מגורים והדרכה בתל אביב, גם העיר הזאת כבר שוכנת עמוק בנשמתי.  

 

את ירושלים הכרתי דרך עיניי, 

דרך העיניים של ילד שמשחק ברחובות שלה וגדל בסמטאות שלה. 

את תל אביב הכרתי דרך העיניים שלכם.  

 

סיירתי בעיר הזאת עם תיירים ממדינות זרות וראיתי אותם נדהמים לגלות איך קמה כאן עיר מודרנית מחולות וצדפים. ראיתי אותם מנסים להבין איך הצליחו היהודים לעבור מחורבן לתקומה, בתקופה כל כך קצרה ודרך עיניהם למדתי על תל אביב היהודית.  

טיילתי עם קבוצות של חיילים שבאו לרגע לעיר הגדולה למצוא בה בילוי, חוף ים ומנוחה ומצאו בה את המשוררת רחל כותבת שיר נוגה על ספסל בשדרה וביאליק קונה גזוז בקיוסק על הפינה, דרך עיניהם ראיתי את תל אביב הנהנתנית.   

הלכתי עם תלמידים לאורכה ולרוחבה של העיר הזאת, בנמל יפו הצבנו רגל עם העולים הבאים לארץ חדשה. קראנו את התנ"ך ואת עגנון ומצאנו שורשים והיסטוריה קדומה מיונה הנביא ועד אנרומדה היפה, דרך עיניהם גיליתי את תל אביב ההיסטורית.  

במסעות הלימוד שהובלתי בעיר עבור מורים, צוותי חינוך וסיגלי הוראה, גיליתי עד כמה תרמה העיר תל – אביב לעיצוב הזהות הישראלית-יהודית החדשה. זו העיר שבה הפכה השפה העברית לשפה מדוברת וחיה, דרך עיניהם התרגשתי מתל אביב המהפכנית.  

ואולי דווקא בשל היותה מהפכנית, נהנתנית, יהודית והיסטורית, זה הגיוני שכאן נפל הפור ובליבה של העיר העברית הראשונה, המודרנית, נולדה מדינת ישראל.

תל אביב היא עיר צעירה, אבל אסור להתבלבל לרגע ולחשוב שאין לה סיפורים היסטוריים לספר. אולי אין לה מורשת בת אלפי שנים כמו ירושלים, אבל יש לה מורשת של אלפי אנשים ותרבויות. מורשת של אירועים ששינו את המציאות הישראלית המודרנית מהקצה לקצה. 

לצעוד בתל אביב זה לראות הלכה למעשה את מדינת ישראל משתנה, ללמוד על אירועים פוליטיים, להזדהות עם מהפכות ששלחו זרועות לכל הארץ, לדבר עברית ברחובות שבה התעוררה מחדש לחיים, זה לצחוק ממערכון של תיאטרון המטאטא והקומקום, לבכות משיר של איינשטיין, לשתות קפה בכסית ולשאול את עצמנו איך היא כל כך יקרה, אם כולם יושבים בבתי קפה ואף אחד לא עובד בה?  

אני מזמין אתכם לסייר איתנו בעיר שבה כל יום הוא חג, היא שוקקת חיים, פתוחה ומזמינה לאין ספור רגעים בלתי נשכחים. מהנמל הקדום של יפו דרך טיילת הים ממתחם התחנה אל סימטאות נוה – צדק הקסומה. מאחוזת בית בה עומדים בתי המייסדים הנמצאים היום בתנופה של חידוש ושימור, אל סיפורי האדריכלות הלבנה בעיר שהפכה לבירת "הבאוהאוס" של העולם.  

נלך בעקבות יוצרים הוגים וחולמים: הרב קוק וברנר, ביאליק ואלתרמן, דיזנגוף ובן גוריון, גוטמן וראובן, עוזרי וקראוס, גולדברג ורחל ואפילו הרב עובדיה יוסף… 

נטייל בשווקים הפתוחים מהכרמל ועד הפשפשים, מהבאזרים הצבעוניים ועד לחנויות היוקרה.   

מהגראפטי ותנועות המחאה, מכיכרות עמוסי שלטים אל קהילות שלחמו לשנות את עתידם, תגלו יחד איתנו את ההיסטוריה המודרנית החדשה של ישראל וכיצד דווקא כאן הפך החלום הציוני ממדינה עברית – למציאות חיים  חדשה.

בואו לטייל איתנו, בין כל מה שמרכיב זהות וחיים. 

 

למה דווקא ?

 

חברת היא החברה היחידה בארץ המתמחה בעיר תל אביב-יפו על כל גווניה ותת גווניה. 

מדריכי החברה שלנו הם אנשי תוכן, חינוך, פיתוח, מחקר וכתיבה הרואים בתל אביב את בסיס חייהם, מבינים ומכירים את העיר על כל סימטאותיה ועשייתה, בעבר ובהווה. 

חברת מאגדת את כל התחומים בהם העיר נוגעת: מסיורי טעימות, אל היסטוריה, תרבות, גרפיטי, ים ומשוררים, סופרים ואומנים, חברה וכלכלה והיד עוד נטויה. אנחנו one stop shop לכל מה שחלמתם לגלות על העיר המופלאה הזאת. חברת יודעת לתת מענה בכל תחום, על כל נושא ובכל תקופה ואנחנו לא מפחדים מאתגר או משימה שנראית בהתחלה מורכבת או חסרת סיכוי. 

אבל מעל הכל, כדאי לטייל איתנו פשוט כי אנחנו מאוהבים בתל אביב. זו אהבה של גיל 16, תמימה שלעולם לא נשכחת. יש לנו נטייה להדביק אחרים באהבה המרגשת אל העיר הזאת. לטייל איתנו פירושו לטייל עם אנשים שהקדישו את חייהם כדי לגלות את כל מה שניתן לגלות על תל אביב-יפו, אנו ממשיכים לחקור, לכתוב ולגלות בה רבדים נוספים בכל יום ומתרגשים לחלוק את זה עם כל מי שרוצה לשמוע. 

 

מי קהל היעד שלנו? 

חברת מייצרת תוכן למגוון רחב של לקוחות, ממוסדות חינוך, תרבות וממשל ועד לקוחות פרטיים. 

בין היתר אנחנו עובדים עם: 

 

מה אנחנו מציעים?

חברת מציעה סיורים, סדנאות, הרצאות, ימי עיון ומחקר, בתחומי חינוך, היסטוריה, תרבות וחברה ישראלית. 

לחברה עשרות מורי דרך ומרצים במגוון שפות. 

אנו מציעים לכם לטייל באתר שלנו ולהתרשם מהעושר האדיר של התכנים והתחומים בהם אנו עוסקים.

לא מצאתם משהו? דברו איתנו, אנחנו מתחייבים למצוא דרך לייצר לכם את התוכן שתבקשו. 

 

מי אני? 

כמו שכבר הצגתי את עצמי, שמי איציק דרור ואני יליד ירושלים, 1967 

אני מתגורר בתל-אביב, נשוי ליעל ואב לעומר, שיר ורוני 

מחזיק בתואר שני (M.A) בתחום אוצרות מורשת – לימודי א"י, אוני' חיפה ותואר ראשון (B.Ed) בחינוך, מסמינר הקיבוצים, תל אביב. בעל תעודת הוראה מסמינר הקיבוצים ועם רישיון של מורה דרך מוסמך, מבית-ספר לתיירות, תל אביב. 

אני עוסק מעל 30 שנה במחקר, פיתוח וכתיבת תוכן, אוצרות היסטורית וחינוכית, הדרכה וחינוך בתחומי היסטוריה של עם וארץ ישראל בעיקר בעת המודרנית ובחברה ותרבות יהודית ובין היתר עבדתי במגוון תפקידים ובניהם: 

ניהלתי את אגף החינוך וההדרכה, מוזיאון בית העצמאות, תל אביב למעלה מ-20 שנה. אצרתי את מרכז המבקרים של מושב שומרה. כתבתי את הפרוגרמה החינוכית והצעה למתווה התחנות עבור "שביל העצמאות" עבור עיריית ת"א, (השביל הושק באפריל 2018 כפרויקט הדגל של העיר ת"א לרגל חגיגות ה 70 למדינה).  כתבתי  את התוכן התיירותי למסלולי טיול בערים הגדולות, עבור רשת מלונות דן. כתבתי את התוכן והרציונל החינוכי עבור פרויקט "מפות חידה" של עיריית ת"א. יצרתי והנחתי סרטוני הדרכה "מחוברים בצה"ל", עבור חיל החינוך. מחקר וכתיבה של הפרוגרמה החינוכית, ייעוץ אוצרותי ותחקיר היסטורי לתערוכת "יובל של תקומה", במגדל שלום מאיר. הנחתי ופיתחתי את תוכן השתלמויות המורים במערך ההוראה של משרד החינוך. כתבתי מערכי הדרכה וקטלוג תוכניות החינוך השנתיות של מוזיאון בית העצמאות. פיתחתי מערכי הדרכה לסיורי חוץ ב"וונדינג" אפליקציית ניווט סלולרית ויזמתי את פרויקט ספריה לבית העצמאות – איסוף ותיעוד מסמכים וצילומים, סיוע לכותבי מאמרים וחוקרים ועוד. 

בחודש ינואר 2021 הקמתי את חברת ובמסגרתה אני עוסק במגוון תחומים בניהם: 

כמו כן אני מדריך קבוצות ומרצה ( בעברית ואנגלית) עבור גופים ומוסדות שונים ביניהם: צה"ל בקורסים במערך הפיקוד הבכיר, מב"ל, פו"מ, פי"מ, אמ"צ, חיל חינוך, ייחוד וייעוד, מלט"ק ויחידות נוספות. משרד רה"מ, אונ' חיפה, מכון אבשלום, יד בן צבי, משרדי התיירות החינוך והחוץ, עיריית ת"א, מרכזים חינוכיים: בינה, המעורר, מרכז הינם, בית מורשה, מכון שיטים, מרכז בגין. הרצאה בפני ממשלת ישראל בנושא מגילת העצמאות, בעת ישיבתה החגיגית בבית העצמאות לכבוד אירועי שנה ה-70 לישראל.

חובב מוסיקה, תיאטרון וקולנוע. 

מאמין שעל הגשר בין ירושלים לתל אביב נמצאת האמת שלנו כחברה ישראלית, סבלנית, מגוונת, צומחת ויציבה. 

 

דילוג לתוכן